Vy, co si rvete vlasy, neustále kňučíte, obviňujete druhé, vedete nářky nad zlou kampaní protivníka a neumíte unést porážku, víte proč Zeman vyhrál? Jednoduše proto, že dostal od lidí více hlasů. Tomu se, milí pravdoláskaři, říká demokracie.

A víte, proč lidé raději volili českého Zemana, než vašeho a Kalouskova maskota ze Švýcarska? Odpověď je jednoduchá, nejsou hloupí, nenechají se tak rychle zblbnout marketingovým týmem, který odvedl skvělou práci ve prospěch svého "repujícího" dědečka s růžovým čírem na hlavě. Kdyby tento tým propagoval například zázračnou vodičku pro plešaté nebo prací prášek, tak by jistě šly na dračku.

Schwarzenbergovi pravdoláskaři se často staví do role jakési pražské elity národa, která je vzdělanější, chytřejší, zodpovědnější atd, než ti druzí. Ale právě tato "elita celebrit" se ukázala jako velice naivní, která se ve velké míře nechala "zmasírovat" jak volebním týmem, tak i provládními deníky (čest vyjímkám), které jsou ovládány zahraničními vlastníky. Zatímco ti "jednodušší a hloupější" mimopražští příznivci Zemana, kteří by měli být jedodušeji zmanipulovatelní, na špek proschwarzenbergovské hysterii médiím neskočili, prostě Mladé frontě Dnes, Lidovým novinám a jiným médiím neuvěřili. Ostatně Zeman sám v televizních debatách jasně ukázal, jak je velký rozdíl mezi Zemanem, kterého nám barvila média a Zemanem skutečným.

Nebyli to voliči Zemana, ale voliči "punkerového" knížete na plackách, kteří se nechali volebním týmem a novináři vést jak ovce.  Dnes, kdy je o prezidentovi rozhodnuto, tato "pravdoláskářská elita národa" a tzv. celebrity i další příznivci Schwarzenberga jasně na internetu i v reálném životě ukazují národu, jak na tom vlastně s tou láskou, pravdou a demokracií jsou. Před týdnem někdo posprejoval plot poslance Jandáka, který se netajil volbou Zemana nápisem zrádce a rudou hvězdou. Další vandal posprejoval plot domu patřící sousedům Miloše Zemana. A tak jsem si vzpomněl na řidiče Smetanu, který počmáral pár plakátů, škodu uhradil a stejně se dostal do kriminálu.

Nedávno jsem četl velmi dobře napsaný článek blogera Františka Matějky s názvem "Gratuluji MF Dnes, iDnes, Komárkovi, ČT i umělcům ke zvolení Zemana". Má hodně pravdy, mediální masáž na podporu Schwarzenberga mi hodně připomínala komunistický tisk před sjezdem KSČ. Také se na nebohé občany valil proud zkreslených informací s velkou podporou pražských herců, umělců, zasloužilýchch pracovníků a údernických brigád. A běda tomu, kdyby někdo jako Dejdar nesouhlasil!  Tyto volby ukázaly některé novináře v pravém světle. Jejich profesionalita a řeči o demokracii skončily u toho, že demokracie je pouze to, co je ve shodě s jejich názorem a názorem jejich chlebodárců. Naštěstí většinu lidí toto mediální vymývání mozků, překrucování faktů a zvýhodňování pouze jednoho z kandidátů nakrklo, a volili tak, jak volili.

Média ráda o sobě píší, jaký mají vliv na veřejné mínění a moc, v tomto případě ale podcenila mentalitu a inteligenci českého voliče, který je každodenní mediální masáží už natolik otrkaný, že novinářům hned tak něco nezbaští. Tyto volby jasně ukázaly, kam která média patří a komu lokajsky slouží. Nebudu skákat po břiše poražených, ale jednu škodolibou radost jsem si neodpustil - to, když jsem si v německém tisku přečetl ufňukané a ne příliš Čechům nakloněné reakce přítele Schwarzenberga - Bernda Posselta.

Kde nám mimo jiné tento "velký přítel" českého lidu na dálku vzkazuje, že nemusíme mít strach před sudetskými Němci a že máme vstřícně otevřít okna a vyvětrat. "A to my si zase, pane Posselte, umíme vyvětrat a když je třeba, tak nejen to. A co se týče vašeho vzkazu nám Čechům, abychom se sudetských Němců nebáli, tak buďte bez obav, ty doby se už nevrátí, protože prezident Klaus i nastupující prezident Zeman nejsou žádné spící loutky, které by si nedokázaly ohlídat Benešovy dekrety i další stupňující se požadavky."

Tyto první přímé volby ale odhalily ještě další věc, a sice kdo vlastně volil toho "nenáviděného" Zemana. Byl jsem hodně překvapen veřejnou podporou Miloše Zemana prezidentem Václavem Klausem a jeho rodinných příslušníků.  Miloše Zemana volili komunisté, sociální demokraté, Zavadilovy odbory ale i lidé, kteří se považují za skalní pravičáky a denně se hlásí k autentické pravici. Proč? Dle mého názoru proto, že byť jsou politicky na jiné straně kurtu, tak jsou hlavně vlastenci, kteří svým postojem dali jasně najevo, že jsou především Češi! Dovolím si tvrdit, že bez podpory pravice by se nestal Miloš Zeman prezidentem. Když jde do tuhého, tak musí jít ideologie bokem a lidé se musí semknout a tohle mnoho pravicově uvažujících Čechů dokázalo.  Tito lidé, kteří dokázali překročit svůj stín, si rozhodně respekt a úctu zaslouží.

Ať je Miloš Zeman jakýkoli, ale lidé si ho demokraticky zvolili legitimním prezidentem a jako (budoucí) prezident naší země si zaslouží respekt a úctu, které k prezidentskému úřadu patří.

Miloš Zeman v minulosti už několikrát dokázal, že má pro strach uděláno a "pro ránu" nejde daleko. Ale jeho největší nepřítel, se kterým bude svádět každodenní boj, je jeho vlastní ego a to porazit bývá ze všeho nejtěžší.

Doplnění článku dne 30.1.2013

Tímto dávám souhlas panu Johnovi K. Horakovi z New York City k přebírání a zveřejňování mých článků.

 

 

Autor: Josef Kucharovic | pondělí 28.1.2013 16:59 | karma článku: 47.13 | přečteno  30207x
Líbil se Vám tento článek? Přidejte si blogera mezi oblíbené a my Vám pošleme e-mail, když napíše další článek
Přidej k oblíbeným